Duhový obsidián (Rainbow obsidian)

Posted on: Po, 06/08/2015 - 20:34 By: klarisa

Stejně jako se to říká o všech duhových kamenech, i duhový obsidián prý vznikl na konci duhy a má schopnost plnit přání...

Duhový obsidián (Rainbow obsidian)

Technický popis: obsidián je sopečné sklo (magma), které se vytvoří v okamžiku, kdy láva ztuhne tak rychle, že se nestačí vytvořit žádné krystalické struktury. Duhový obsidián je černý s duhovými odlesky.

Vlastnosti a užití: Duhový obsidián je jedním z nejjemněji působících obsidiánů, ale současně má silné ochranné účinky. Přinese vám poznání týkající se vaší duchovní podstaty. Dokáže přetnout vazby spojující vás se starou láskou a jemně odstraní háčky, které ostatní zanechali ve vašem srdci, aby z vás vysávali srdeční energii. Pokud se nosí jako přívěsek, dokáže duhový obsidián vstřebávat negativní energii z aury a odvádět z těla stres.
Stejně jako se to říká o všech duhových kamenech, i duhový obsidián prý vznikl na konci duhy a má schopnost plnit přání. Je účinný při všech transformačních rituálech a je vynikající při věštění. Zvyšuje prorocké schopnosti a je báječným ohniskem při kouzlení za účelem splnění přání a při vizualizacích.  Je to výborný kámen pro léčitele, kteří jím čistí atmosféru a svou vlastní auru poté, co poskytli léčbu. 
Nejvíce působí na mozek, odkud řídí celý nervový systém. Posiluje obranné mechanizmy. Zvlášť účinný je při léčení potíží v zažívacích orgánech, počínaje samotným žaludkem, střevy přes játra, ledviny až po žlázy s vnitřní sekrecí.Zbavuje organismus toxických látek, odstraňuje bloky a napětí jak ve fyzickém, tak i v jemnohmotném těle. Snižuje bolest při artritidě, problémech s klouby, křečích a zraněních. Zahání bolest a zastavuje krvácení. Má vynikající vliv na krevní oběh. Při chronických potížích dokáže přivodit neočekávané zlepšení stavu. Zlepšuje periferní prokrvení a pomáhá při poruchách vidění. Podporuje vůli a vytrvalost, zejména při překonávání závislostí na alkoholu, nikotinu a drogách celkově.  

Znamení zvěrokruhu: štír, kozoroh, váhy, střelec, rak

Čakra: kořenová (základní), solární (pupeční)

Očista a dobíjení energie: Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Duhový obsidián je citlivý na žár a prudké světlo, proto jej nabíjíme jen za jasné noci, za svitu hvězd, za přibývání Měsíce, nebo nejlépe za úplňku.

Naleziště: USA, Mexiko, Guatemala, Nikaragua, Ekvádor, Etiopie, Arménie,Japonsko, Rusko, Slovensko, Maďarsko, ČR


Autor šperku a fotografií: Klára Smílková

Štítky