Dům na vodě

Posted on: Ne, 12/06/2015 - 19:56 By: klarisa

Architekt a designér sídlící v Singapuru - Dymitr Malcew - měl za cíl navrhnout dům, který by co nejméně ovlivňoval okolní prostředí a zároveň nabídl nové možnosti bydlení.


Každý dům je navržen individuálně, v závislosti na lokalitě, místních podmínkách a klimatu. Také velikost domu, použité materiály a povrchové úpravy jsou variabilní a mohou být navrženy podle potřeb klienta a životního stylu.

Všechny pokoje jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální vizuální spojení s okolní krajinu. Hlavní koupelna, ložnice a obývací pokoj mají přímý vstup na terasu, která obklopuje celý dům. Ten je tak velmi otevřený a měl by splynout s prostředím.

Základna domu je konstruován jako plovoucí platforma, která poskytuje značnou flexibilitu a jde rychle sestavit. Dům je možné snadno zakotvit v přístavu, k molu na břehu jezera, řeky nebo zátoky.

Střešní konstrukci drží systém sloupů oddělených od opláštění, což řeší výkyvy vzniklé pohybem vody.

zdroj: www.archello.com
www.malcew.com


Autor projektu - Dymitr Malcew - se zabývá projekty v oblasti pohostinství, navrhováním obytných domů, kanceláří i interiérů obchodů. Mezi jeho nedávno dokončené projekty patří Johnnie Walker House v Pekingu a Šanghaji, restaurace a butiky v Singapuru, komerční a rezidenční projekty v Kuala Lumpur a Hong Kongu.