Karneol (cornelian)

Posted on: Út, 03/08/2016 - 16:09 By: klarisa

Karneol se používal v magii starého Egypta jako ochrana živých i mrtvých. Byl kamenem odvahy a v římských dobách do něj vyrývali hlavu lva nebo velkého vůdce. Karneol zahřívá a čistí krev a ledviny, stimuluje zdravou chuť k jídlu a zvyšuje fyzickou energii...

                                                                         Karneol (cornelian)


Popis: silikát, červená odrůda chalcedonu, průsvitný, voskového až matného lesku, bez štěpnosti. Stupeň tvrdosti 7.

Vlastnosti a užití: předchází kožním onemocněním, zastavuje krvácení z nosu a pomáhá při všech nemocech spojených s krví, univerzální ochrana zdraví, dodává sílu a vitalitu, zvyšuje plodnost, léčí frigiditu a impotenci, artritidu, revmatismus, kosti a šlachy, neurózy a deprese. Je to stabilizující kámen s vysokou energií, dodává odvahu, klid, trpělivost a harmonii, pozitivní pohled na život, motivuje k úspěchu nejen při podnikání, tiší vztek, žárlivost, závist a zášť, rozptyluje deprese a negativní myšlenky, dodává výřečnost a potlačuje strach mluvit na veřejnosti, posiluje sebedůvěru, ochraňuje před útoky jiných osob, posiluje astrální vidění, navozuje klidný spánek, zahání noční můry. Povzbuzuje sexuální aktivitu a odstraňuje závislosti všeho druhu. Aktivuje kořenovou čakru.

Znamení zvěrokruhu: lev; přiřazen planetě Slunce a elementu ohně

Čakra: solárního plexu

Dobíjení energie: očistěte karneol slunečním světlem nebo pod tekoucí vodou. Uchovávejte tuto odrůdu chalcedonu spolu s ostatními kameny, abyste je očistili od negativních energií.

Naleziště: Skotsko, Brazílie, USA, Botswana, Uruguay, ČR, Slovensko


zdroj: Léčivá síla minerálů - Cassandra Eason
foto: Klára Smílková (klarisa.cz)