Limantos Residence (São Paulo)

Posted on: Po, 11/09/2015 - 15:17 By: klarisa

Jednoduchá geometrie odhaluje velkolepé interiéry domu, který je umístěn na velmi strmém svahu uprostřed bohaté krajiny největšího města Brazílie (São Paulo).


Rezidenci Limantos navrhla brazilská architektka Fernanda Marques (Fernanda Marques Arquitetos Associados).
Jednoduchá geometrie stavby evokuje racionální architekturu Miese van der Rohe a otevřenost je jedním z určujících atributů projektu: "Práce na hranici mezi maximální transparentností a ideální úrovení ochrany soukromí pro každý prostor byla mojí největší výzvou. Bylo také potřeba navrhnout dům tak, aby zachoval a respektoval stávající stromy a samozřejmě akceptoval značnou strmost pozemku", říká místní architekta Fernanda Marques.


Prostorné a velkolepé interiéry odhalují řadu barev a textur na kouzelném přírodním pozadí. Skleněné výplně vytvářejí hranici domu, který se zdá být ponořen do okolní krajiny.

Ve spodním patře se nachází herna a tři apartmány. Do hlavního apartmá se vstupuje z široké chodby, která se otevírá do dvou koupelen (jeho a její) a šatny. Obývací pokoj je propojen s jídelnou a opět skleněnou bariérou oddělen či propojen s dřevěnou terasou na kterou navazuje podélný bazén a boční zahrada. 

 
Fotografie: Fernando Guerra - FG+SG