Loft 9B - Sofie (Bulharsko)

Posted on: So, 02/27/2016 - 22:50 By: klarisa

Malý loft s názvem 9B zrekonstruovali k obrazu svému architekt Dimitar Karanikolov a interiérová designérka Veneta Nikolova. Nevelký prostor zároveň vybavili kousky originálními designového nábytku.


Dimitar a Veneta několik let žili a pracovali v Londýně a po svém návratu do vlasti našli malý, ale zajímavý půdní byt v nově postaveném developerském projektu. Další dva roky jim zabrala rekonstrukce prostoru, navrhování nábytku a experimentování s detaily a konečnými úpravami.

Vnitřní prostor je plný pečlivě vytvářených detailů a překvapení...
Zajímavým centrálním prvkem projektu je masivní tmavá "kostka", která zabírá střed obývacího pokoje a skrývá koupelnu, která sedí na vrcholu výtahové šachty budovy. Tato "kostka" je obložena tenkými (16 mm), na zakázku vyrobenými betonovými panely, které jsou použity i uvnitř koupelny.
Šatní prostor v ložnici, navržený tak, aby vypadal jako starý kufr, zároveň ukrývá zapuštěnou vanu, která je součástí druhého patra (celkově je výška loftu 4,5 m) určeného návštěvám. Techniky používané při tvorbě šatníku byly také inspirací pro tvorbu nové řady nábytku značky LOFTCASE (www.loftcase.com).
Klimatizační jednotka je ukryta v dřevěné schránce zhotoveném na míru a připevněné na zdi. Celý ventilační systém je pak umístěn do kovového boxu, který je jako trám veden místností.
Vnitřní prostor je koncipován moderně s použitím jednotlivých kusů starožitného nábytku a doplňků.

Vzhledem k tomu, že je objekt zasazen do těsné blízkosti jiných výškových budov, bylo jedním z důležitých úkolů také zajištění soukromí. To se podařilo pomocí velkých hliníkových truhlíků, do kterých byla vysázena zeleň (bobkovišeň - Prunus laurocerasus). Takto je od okolí oddělena celá terasa a prostor působí uzavřeným, ale klidným dojmem. 

Projekt: Dimitar Karanikolov, Veneta Nikolova
Zakázkový nábytek: Atanas Dimitrov, Valeri Tonkov
Fotografie: Minko Minev, Georgi Petev, Dimitar Karanikolov

zdroj: www.behance.net