Vila v Toskánsku (Itálie)

Posted on: St, 03/16/2016 - 12:03 By: klarisa

V romantické krajině Toskánska (přesněji Montelparo) se nachází historická budova, kterou izraelští majitelé přebudovali v roce 2015 na rekreační sídlo. Architektka Ilana David z ROY DAVID STUDIO, byla motivována přeměnit budovu původní stáje na prázdninový dům s využitím původní konstrukce.


Dnešní vila o rozloze 200 m2 se nachází mezi lány pšenice a slunečnic, která inspirovala architektku Ilanu David k zachování nažloutlé barvy fasády budovy. Romantická krajina obklopující vilu je přítomna i v interiéru toskánského stylu a bazénu, který je situován před hlavním průčelím domu.

Při rekonstrukci musela být dodržována přísná pravidla a místní regulativy týkající se obnovy historického objektu. Každý z kamenů, který byl součástí fasády původních stájí, byl označen a teprve po ověření pevnosti opět umístěn a využit při rekonstrukci. Vnější točité schodiště byl jediný konstrukční prvek, který byl obecním úřadem schválen k odstranění. Architekti čelili velké výzvě, kterou bylo na jedné straně zachování původního venkovského stylu budovy a na druhé straně vytvoření příjemného interiéru.

Vnitřní prostory byly navrženy v toskánském stylu – hrubá terakotová dlažba položena do vzoru rybí kosti; zachovány byly dřevěné trámy a použity místní sádrové techniky i stropní keramická dlažba. V horní části každého z oken je přiznán vodorovný dřevěný nosník, který je základním konstrukčním prvkem oken. Všechny originální detaily, jako jsou kliky dveří a oken byly renovovány a umístěny zpět na své původní místo. Stejně tak i původní železné kruhy určené k uvázání koní. Tímto způsobem byli architekti schopni zachovat nejen celkový vzhled budovy, ale i dojem z místa a jeho ducha.

www.roydavidstudio.com