Zahrady inspirují...

Posted on: Po, 02/15/2016 - 19:53 By: klarisa
Mezi 15 profesionálně navrženými a založenými zahradami v Evropě i Americe, je kromě jiného i soukromá zahrada herců Julianne Moore, Patricka Dempseyho nebo třeba zpěváka Stinga.


I když nemáte zrovna sídlo anglického typu nebo velkou formální zahradu, můžete se následujícími snímky inspirovat. Někdy zaujme neobvyklý detail, kombinace rostlin nebo třeba použitý materiál...

1. Anglické sídlo obklopují zahrady, které navrhla Anouska Hempel (www.anouskahempeldesign.com).
2. Jeffrey Bilhuber navrhnul tuto zahradu na Manhattanu,  kterou rámuje treláž navržená Accemts of France (www.accentsoffrance.com).
3. Zimostrázové živé ploty jsou součástí zahrady ve státě Illinois, kterou navrhl krajinářský architekt Scott Byron & Co (www.scottbyron.com).
4. Tuto zapuštěnou anglickou zahradu se stríhanými buxusy a lekníny navrhl Robert Couturier (www.robertcouturier.com).
5. Newyorskou zahradu herečky Julianne Moore navrhli Sawyer | Berson (www.sawyerberson.com).
6. Ve stejném domě, Brian Sawyer vybral zahradní židle firmy Woodward (www.woodard-furniture.com), které se hodily ke stolu, který už Julien měla. K fasádě jsou připevněny rostliny Platycerium.
7. Arabella Lennox-Boyd (www.arabellalennoxboyd.com) navrhla zahradu pro Stinga a Trudie Styler v jejich londýnském domě.
8. Bylinná zahrada na jihovýchodě USA, dílo zahradního architekta Phillipa Watsona, navazuje na terasu a kuchyni. 
9. Teriér Jack je doma v jednom ze "zahradních pokojů" brazilcké vily, kterou navrhl Isay Weinfeld (www.isayweinfeld.com). Floristický pracovní stůl doplňují železné vintage židle.

10. Zahradu v Kalifornii (Malibu) pro herce Patricka Dempseyho narhl Scott Shrader (www.shraderdesign.com). Květiny, zelenina a bylinky jsou umístěny ve vyvýšených            záhonech, které jsou vyrobeny ze starých desek lešení. Povrch cest je štěrkový.
11. Prodejci umění Laurence a Patrick Seguin snídají ve své pařížské zahradě pod tyčící se magnolií.
12. V zahradě světového hudebního konzultanta - Andrea Ansona Manhattan - maskuje okno adaptace tarotových karet z 15. století. Autorem je umělec Hani Shihada. 
13. Vstupní nádvoří domu v Los Angeles pojala firma Modern Floristry (www.modernfloristry.com) jako italskou zahradu. Součástí jsou dvě fontány z dílny Autenthic Provence (www.authenticprovence.com).
14. Dům v Bridgehamptonu (New York) je umístěn v klidné zahradě, kterou navrhli Gunn Landscape Architecture (www.gunnlandscapes.com).
15. Dřín zastiňuje terasu domu v Brooklynu, kterou navrhla Christina Michas Landscape Design (www.christinamichasdesign.com).
16. Zimostrázový parter domu v Kalifornii je osázen petúniemi. Návrh zahrady je dílem Elizabeth Everdell Garden Design.
17. Jiný kout zahrady zdobí tvarovaný zimostráz a právě kvetoucí rododendron.

 
Štítky