Ztracená země...

Posted on: Út, 02/09/2016 - 19:41 By: klarisa

Kniha "Germany around 1900. A Portrait in Colour" obsahuje 800 barevných fotografií a pohlednic zachycujících krásu a optimismus předválečného období v Německu. 

Fotografie byly vyrobeny kolem roku 1900. Samozřejmě že v té době svět barevnou fotografii neznal a snímky tedy vznikly pomocí fotochromového tisku (fotochrom).

Na přelomu 20. století bylo Německo plné naděje a příslibů do budoucna. Fotografie zachycují Německo tak, jak se s oblibou vidí: sebevědomé, třpytivé, vlastenecké ale také s vírou v pokrok a pro ty, kdo si to mohou dovolit, i s kosmopolitní atmosférou. 

Ekonomika byla na vzestupu, aristokracie a armáda se těšila neomezené společenské prestiži, a většina populace uctívala Kaisera. Od pohádkových zámků Ludvíka II v Bavorských Alpách až po glamour lázeňská střediska u Severního moře a Baltu... fotografie ukazují Německo plné optimismu, krásy a transformace. Technické inovace a moderní bulváry se objevují vedle středověkých měst, venkovských tradic a mystických lesů, což vytváří fascinující a nostalgický obraz dávno ztracené epochy vlivem času a dějin.
 


Redaktoři:
Marc Walter - grafik, fotograf a sběratel specializující se na archivní "cestovní" fotografie, zejména fotochromatické, z nichž má jednu z největších sbírek na světě. Publikoval řadu knih, kde představova obrazy ze své sbírky i své vlastní fotografie.

Sabine Arque - dokumentarista, fotografie výzkumník a autor. Spolupracovala na řadě publikací na téma cestování, historie turistiky a fotografie.
 


Autor:
Karin Lelonek - historička umění, pracuje jako kurátor a autor pro řadu muzeí a kulturních institucí. Věnuje se fotografii 20. století a architektuře.
 
 
Kniha vychází v angličtině, francouzštině a němčině a stojí 150 €, objednat můžete prostřednictvím e-shopu zde...
 


Zdroj: Nakladatelství TASCHEN, www.taschen.com
 
Štítky